Upcoming Shows

  • April 18, 2014 7:00 pmThe Comedy Works
  • April 18, 2014 7:30 pmTHE FLAT EARTH PRESENTS… @ PHIT
  • April 18, 2014 8:00 pmCrazy Cow Comedy
  • April 18, 2014 8:00 pmThe N Crowd
  • April 18, 2014 9:00 pmTHE FLAT EARTH PRESENTS… @ PHIT
  • April 18, 2014 10:30 pmATOMIC CINEMA VAULT @ PHIT
  • April 18, 2014 11:00 pmSKETCH UP OR SHUT UP @ PHIT
  • April 19, 2014 7:30 pmSarcasm Comedy Club
  • April 19, 2014 7:30 pmComedy Sportz Philadelphia
  • April 19, 2014 7:30 pmTHE FLAT EARTH PRESENTS… @ PHIT
  • April 19, 2014 8:00 pmBye Bye Liver: The Philadelphia Drinking Play
  • April 19, 2014 8:00 pmCrazy Cow Comedy
  • April 19, 2014 9:00 pmDR. SLEEPOVER @ PHIT
  • April 19, 2014 9:30 pmThe Comedy Works
  • April 19, 2014 9:30 pmSarcasm Comedy Club
  • April 19, 2014 10:00 pmComedy Sportz Philadelphia
  • April 19, 2014 10:30 pmBIG BABY + MAYOR KAREN @ PHIT
  • April 20, 2014 4:00 pmPHIT PRESENTS: MILLENNIUM QUEST: WARP JAWN
  • April 20, 2014 7:00 pmCAKE BEAR + THE DEAN’S LIST! @ PHIT
  • April 20, 2014 8:30 pmTHE SHAM! @ PHIT
  • April 23, 2014 7:30 pmADVENTURE FRIENDS PRESENT A SKETCH HAROLD + SABOTAGE @ PHIT
  • April 23, 2014 9:00 pmOUTSIDE VOICES + THIS IS YOUR CAPTAIN @ PHIT
  • April 23, 2014 10:00 pmOUTSIDE VOICES @ PHIT
  • April 24, 2014 7:30 pmPHIT PRESENTS: MILLENNIUM QUEST: WARP JAWN
  • April 24, 2014 9:00 pmThe Comedy Attic
AEC v1.0.4

Full Line-up Released for Next Week’s F. Harold Festival

WHAT: 3rd Annual F. Harold Comedy Festival
WHERE: Walnut Street Theatre, Studio 5
WHEN: Tuesday June 11th through Sunday June 16th

WHO: www.fharoldpresents.com

Tuesday 6/11 host Alison Zeidman
6pm Intro to the F Harold
6:30pm Cecily Alexandria Chapman (standup) / Christian Alsis (standup)
7pm Nicole Yates (standup) / Alison Zeidman (standup)
7:30pm Bulletproof Giraffe (long form improv)
8pm Bed Savage (long form improv)
8:30pm Cake Bear (long form improv)
9pm M Jacob Alvarez (standup)/ Tales From a Body Cast (sketch)
9:30pm The N Crowd (short form improv)
Wednesday 6/12 host Vegas Lancaster
6pm The Rich History of F Harold
6:30pm Couplet (long form improv)
7pm Ben Findler (standup)/ Zacherle (sketch)
7:30pm Gross Butler (long form improv)
8pm C*ck Hat (long form improv)
8:30pm Scary Mo’fo’s (long form improv)
9pm Trevor Cunnion (standup)/ Vegas Lancaster (standup)
9:30pm The Future (long form improv)
Thursday 6/13 host Cara Schmidt
6pm Rosen & Milkshake (long form improv)
6:30pm R.A. Bartlett (standup)/ Patrick Dodd (standup)
7pm Natalie Levant (standup)/ James Creelman (standup)
7:30pm Jared Bilski (standup)/ Josh Bennett (standup)
8pm Kid Twist (long form improv)
8:30pm Snapshot (long form improv)
9pm Bad James (long form improv)
9:30pm McGrail & Calletta (sketch)
Friday 6/14 host Alejandro Morales
6pm David Topor (standup)/ Alejandro Morales (standup)
 6:30pm Big Baby (long form improv)
7pm Marx(long form improv)
7:30pm LaTice Mitchell-Klapa (standup)/ Sidney Gantt (standup)
8pm Adrift (long form improv)
8:30pm Mayor Karen (long form improv)
9pm Hot Dog (long form improv)
9:30pm Whip:Suit (long form improv)
10pm High Dramma (sketch)
Saturday 6/15 host Shannon Devido
6pm Doubloon Animals (short form improv)
6:30pm Chaperone (long form improv)
7pm King Friday (long form improv)
7:30pm ZaoGao (long form improv)
8pm Jess Carpenter (standup)/ Shannon Devido (standup)
8:30pm Apocalips (long form improv)
9pm Matt& (long form improv)
9:30pm Davenger (long form improv)
10pm Daring Daulton (sketch)
Sunday 6/16 host Mike Logan
6pm Let’s Talk F Harold
6:30pm Kids with Rickets (sketch)
7pm The Really Big Shew (featuring Kristen Schier!) (long form improv)
7:30pm Duplicate (long form improv)
8pm Comedian Deconstruction (featuring Bed Savage) (long form improv)
8:30pm Mike Logan (standup)/ Mike Weiss (standup)
9pm The Dream Machine (long form improv)
9:30pm Hans Gruber (long form improv)

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>